10 kwietnia 2014

Wizyty studyjne w ramach projektu "Pomorskie - dobry kurs na edukację"

W dniach 1-4 kwietnia 2014 roku grupa 42 uczniów naszej szkoły pod opieką mgr Sławomira Bochniaka, mgr inż. Andrzeja Grzyba, mgr inż. Kazimierza Kiszki oraz mgr Joanny Kowalskiej uczestniczyła w wyjeździe na wizyty studyjne do fabryk koncernu Volkwagen w niemieckim Braunschweigu i Wolfsburgu. W Braunschweigu uczniowie zapoznali się między innymi z linią produkcyjna podzespołów podwozi samochodowych oraz organizacją szkolnictwa zawodowego. W Wolfsburgu wzięli udział w wycieczce z przewodnikiem po Autostadt, zwiedzili linię produkcyjną montażu końcowego aut oraz wzięli udział w warsztatach z zakresu projektowania samochodów ( "Car Design") oraz z zakresu montażu i budowy układu napędowego ( " What drives us"). Uczniom bardzo spodobała się szczególnie część warsztatowa. Każdy dzień kończył się zajęciami podsumowującymi organizowanymi przez kierownika wycieczki mgr S. Bochniaka. Dodatkową atrakcją dla uczniów była wizyta w Luftfahrt-Museum Laatzen-Hannover e.V.

Zdjęcia z Braunschweiga i Wolfsburga.

Zdjęcia z Luftfahrt_Museum.

Była to już niestety ostatnia z trzech kilkudniowych wizyt studyjnych (poprzednie dwie to w GMMP Opel w Gliwicach oraz Skoda w Mlada Boleslav w Czechach).
Wcześniej, 14 marca 2014 roku, uczniowie klas IA i IB Technikum Nr 12 pod opieką mgr Sławomira Bochniaka, mgr inż. Janusza Kulika, mgr inż. Ewy Potulskiej oraz mgr Jarosława Reszki uczestniczyli w jednodniowej wyprawie na wizytę u pracodawcy - Scania Słupsk. Uczniowie poznali historię firmy Scania oraz odwiedzili linię produkcyjną autobusów miejskich.

mgr Sławomir Bochniak

Zdjęcia ze Słupska.


28 marca 2014

Sukces uczniów Technikum Nr 12 w VII Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie

Anna Szumilewicz z klasy IIIA zajęła 6 miejsce, a Patryk Felskowski z klasy IVA był 14-ty w Finale VII Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie - Razem Dbajmy o Nasze Miasto, który odbył się w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Uczestnicy finału pokonali we wcześniejszych eliminacjach ponad 500 uczniów z 9 miast i gmin województwa pomorskiego. Taki wynik naszych uczniów to również sukces przygotowującej ich do konkursu pani pedagog mgr Małgorzaty Czerniawskiej. Gospodarze przygotowali imprezę wzorowo. Uczestnicy Finału między innymi wzięli udział w wycieczce po Tczewie z przewodnikiem i odwiedzili Fabrykę Sztuk.
Głównymi organizatorami VII Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie byli: Straż Miejska w Gdańsku oraz Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna. Partnerami byli: Urząd Miejski w Gdańsku - Wydział Edukacji oraz Straże Miejskie i Gminne z województwa pomorskiego, uczestniczące w konkursie. Patronat honorowy sprawowali: Wojewoda Pomorski, Pomorski Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Gdańska, a także prezydenci, burmistrzowie i wójtowie pozostałych miast i gmin, biorących udział w Olimpiadzie.

mgr Sławomir Bochniak

Kliknij miniaturkę, aby zobaczyć pozostałe zdjęcia.


ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

11 kwietnia 2014 r.


25 marca 2014

ROAD SHOW w Gdańsku

     Dnia 25.03.2014 uczniowie ZSS uczestniczyli w międzynarodowym programie edukacyjnym na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, który odbył się w Filharmonii na gdańskiej Ołowiance. Road Show to emocjonalny multimedialny program edukacyjny skierowany do młodzieży w wieku 18-24 lat.
     Podczas programu młodzież spotkała się z przedstawicielami Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia, ale także m.in. z ofiarami wypadków, czy rodzinami ofiar śmiertelnych.
W pierwszym gdańskim Road Show uczestniczyło ponad 700 uczniów gdańskich szkół ponadgimnazjalnych.

mgr Anna Rożek

Kliknij miniaturkę, aby zobaczyć pozostałe zdjęci.

Zobacz również film z imprezy


21 marca 2014

Konkurs wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

21 marca br. w piątek odbyły się eliminacje powiatowe konkursu wiedzy o Samorządzie Terytorialnym w VI LO w Gdańsku.
Wzięli w nim udział uczniowie VI , XII LO i Zespołu Szkół Samochodowych w Gdańsku.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie Patryk Felskowski IV A ,Maciej Kuczewski IV B oraz Krzysztof Oliński I B. Pierwsze miejsce zajął Patryk Felskowski ,który zdobył 34pkt./40 .
Do finału etapu wojewódzkiego konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym awansowali pozostali nasi uczniowie.
11 kwietnia br. odbędzie finał konkursu w Sali Okrągłej Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku.

mgr J.Szurdak


11 marca 2014

KONKURS "25 LAT DZIAŁALNOŚCI SENATU RP"

W Zespole Szkół Mechanicznych w Gdyni odbyły się eliminacje wojewódzkie konkursu pt. "25 lat działalności Senatu RP w wolnej Polsce".
ZSS reprezentowali zwycięzcy eliminacji rejonowych konkursu: Patryk Felskowski (IV A), Robert Klawikowski (II A). Finał konkursu zaszczycili swoją obecnością przedstawiciel Senatu RP - Wicedyrektor Kancelarii Senatu Andrzej Dziubecki i Pomorski Kurator Oświaty Elżbieta Wasilenko.
W finale wzięło udział 25 uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego. Laureatem konkursu został Patryk Felskowski i tym samym będzie, obok innych dwóch uczniów, reprezentował nasze województwo na uroczystym posiedzeniu Senatu RP 7 kwietnia br., w 25 rocznicę powstania Senatu.

mgr J. Szurdak

Kliknij miniaturkę, aby zobaczyś pozosatłe zdjęcia.


4 marca 2014

UWAGA MATURZYŚCI!!!

Harmonogram matur i pilne komunikaty dla maturzystów w zakładce MATURA

administrator strony: mgr Katarzyna Bartel


24 lutego 2014

OLIPIADA WIEDZY O GDAŃSKU

W Sali Obrad Rady Miasta Gdańska Nowego Ratusza w Gdańsku odbyły się eliminacje drugiego stopnia edycji szkolnej 2013/2014 Olimpiady wiedzy o Gdańsku - zawody międzyszkolne dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Do zawodów zostało dopuszczonych 65 uczniów, zwycięzców eliminacji I stopnia w poszczególnych szkołach.
ZSS reprezentował Patryk Felskowski (IV A), który znalazł się wśród finalistów Olimpiady.
Finał odbędzie się 28 marca 2014 r .na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego.

mgr J. Szurdak


18 lutego 2014
     Wczoraj przekazaliśmy trzeci w tym roku szkolnym transport darów od naszych uczniów dla podopiecznych OTOZ Animals - Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Starogardzie Gdańskim:
10 kg suchej karmy + 7,08 karmy w puszkach dla psów + 5kg kaszy + 2kg makaronu + 1,215kg karmy dla kotów + ręczniki, jaśki, koce do ocieplenia bud. Dziękuję bardzo wszystkim darczyńcom i zachęcam do dalszej pomocy. Zbiórka trwa cały rok. Dary przynosimy do sali 101.

Opiekunka akcji w szkole: mgr Barbara Dembek-Bochniak


17 lutego 2014
     Uczniowie klasy 1zb pod opieką wychowawcy mgr Sławomira Bochniaka oraz mgr inż. Leszka Skowrona obejrzeli w kinie najnowszą produkcję Władysława Pasikowskiego - film sensacyjny "Jack Strong". To historia opowiadająca o kulisach współpracy pułkownika Kuklińskiego z wywiadem amerykańskim. Film w atrakcyjny sposób pomaga poznać uczniom najnowszą historię Polski.

mgr Sławomir Bochniak

Kliknij miniaturkę, aby zobaczyć pozostałe zdjęcia.


14 lutego 2014
     W klasie IA język polski jest nauczany przez panią mgr Ewę Magnucką, którą śmiało można nazwać artystką. Nie dziwi zatem, że zamiłowanie do sztuk plastycznych krzewi wśród swoich uczniów. Tym razem uczniowie wspomnianej klasy, po raz pierwszy malując farbami akrylowymi, stworzyli obrazy ilustrujące średniowiecze. W dzisiejszej galerii zdjęć obok malowideł uczniów można obejrzeć kilka ostatnich prac pani Magnuckiej - kompozycje z kamiennymi, bardzo wdzięcznymi ptaszkami.

Kliknij miniaturkę, aby zobaczyć pozostałe zdjęcia.

     W zeszłym roku informowaliśmy o sukcesach młodego pięściarza z naszej szkoły - Tomasza Domalewskiego, ucznia klasy IIC Technikum Nr 12. Jego dobra passa trwa. 7 grudnia 2013 roku w Turnieju Mikołajkowy im. Mariana Karolaka w Gdyni Tomek startujący w wadze 91kg, reprezentujący barwy Wisły Tczew pokonał w walce głównej zawodnika Bombardiera Gdynia i zdobył złoty medal. Wkrótce wystąpi na EbroGym Fight Night. Tomkowi życzymy sukcesów!

mgr Barbara Dembek-Bochniak

Kliknij miniaturkę, aby zobaczyć pozostałe zdjęcia.


9 lutego 2014

Głosujcie! Drodzy Uczniowie!

W dniach 10-23 lutego można oddawać głosy na nasze projekty:
Boisko wielofunkcyjne oraz Siłownia pod chmurką
Realizacja projektów leży w Waszych rękach,
a raczej w zasięgu Waszych komputerów!

1) Wejdź na stronę www.gdansk.pl/budzet-obywatelski
2) Zaloguj się (potrzebny będzie pesel i e-mail)
3) Wybierz okręg nr II (Śródmieście, Chełm, Ujeścisko-Łostowice)
4) Zaznacz projekty nr II/24 (boisko) i II/37 (siłownia)

Głosujcie i zachęcajcie znajomych oraz rodziny do głosowania.
Macie wpływ na tę decyzję.
Liczą się Wasze głosy.

"Sport to radość, podaj dalej.."


7 lutego 2014
"Zawżdy tak to bywało,
Gdy 100 dni nauk zostało,
Wielce godni żakowie,
Biesiadowali na zdrowie!"

     W piątek tradycji stało się zadość i uczniowie klas: IVA (wych. mgr Barbara Dembek-Bochniak), IVB (wych. mgr Ewa Galuchowska-Karpus), IVC (wych. mgr Anna Rożek) Technikum Nr 12 zaprosili do wspólnej zabawy w Centrum Konferencyjno-Bankietowym w Łęgowie swoje koleżanki, pracowników naszej szkoły oraz rodziców. Studniówka to symbol końca pewnego etapu w życiu uczniów. Przed nimi egzaminy dojrzałości i z zawodowy, a potem dorosłe życie.
     Wspólna, wspaniała zabawa zakończyła się po 4 rano, o pianiu kura. Teraz już tylko matura.

mgr Barbara Dembek-Bochniak
(zdjęcia mgr Sławomir Bochniak)

Kliknij miniaturkę, aby zobaczyć pozostałe zdjęcia.


6 lutego 2014

II ambulansowy pobór krwi w ZSS

     Młodzież z Samochodówki nie zawiodła! Na drugim ambulansowym poborze krwi zorganizowanym przez Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy ZSS chętnych do jej oddania nie brakowało. Śnieg i mróz nie były straszne naszym bohaterom! Obsada autokaru zdążyła przebadać 33 uczniów, z których 18 mogło zostać dziś donatorami. A zatem samochodziarze oddali dziś 8 100ml (8,1l)! Brawo!
     Krew oddali też pracownicy szkoły: pani Marlena Florkowska z sekretariatu i nauczyciel pan inż. Jacek Cichowlas (który dołączył do grona krwiodawców po długiej przerwie).
Wszyscy donatorzy otrzymali gadżety otrzymane od Urzędu Miasta Gdańsk. O sprawną organizację zadbali uczniowie klasy IVA Technikum Nr 12.
     Zapraszamy do udziału w kolejnym ambulansowym poborze krwi już 6 czerwca 2014 roku!

Sekretarz KHDK PCK przy ZSS mgr Barbara Dembek-Bochniak

Kliknij miniaturkę, aby zobaczyć pozostałe zdjęcia.Klub Honorowych Dawców Krwi przy Zespole Szkół Samochodowych w Gdańsku
zaprasza absolwentów szkoły, nauczycieli, uczniów, ich koleżanki i kolegów do honorowego oddania krwi w autobusie do poboru krwi, który będzie czekał na krwiodawców
w czwartek 6 lutego 2014 roku od godziny 9:00 do 13:00 na parking przy Zespole Szkół Samochodowych w Gdańsku.

Zapraszamy !
Osoby chętne do udziału w akcji zapraszamy do wpisywania się na listę na facebookowym profilu Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Zespole Szkół Samochodowych w Gdańsku - https://www.facebook.com/pages/Klub-Honorowych-Dawcow-Krwi (pod informacją) lub u Prezesa KHDK mgr Sławomira Bochniaka (budynek warsztatów szkolnych, sala nr 8)

Prezes KHDK przy ZSS: Sławomir Bochniak


20 grudnia 2013

WIGILIE KLASOWE

     Dzisiaj było świątecznie. Uczniowie z nauczycielami, później pracownicy zasiedli przy świątecznych stołach. Podzieliliśmy się opłatkiem, w eter poszła moc dobrych życzeń, w szkole rozniósł się dźwięk śpiewanych kolęd. O bożonarodzeniowy nastrój zadbali też nasi księża katecheci!
     Oto jedynie kilka krótkich relacji z przedświątecznych spotkań w klasach.
     IVA (wych. mgr Barbara Dembek-Bochniak) stawiła się w mikołajowych czapeczkach i ostatnia klasowa wigilia była jak marzenie! Nie zabrakło nawet Jezuska na sianku! Uczniowie sami przygotowali całe spotkanie! Wychowawczyni jedynie zarządziła wspólne odczytanie fragmentu ewangelii o narodzeniu Chrystusa. Gromko rozbrzmiał fragment: "Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania". Były domowe ciasta, prezenciki…
     Klasa ID (wych. Agata Rymkiewicz) też była samodzielna! Na miejscu przygotowała torcik z przywiezionych z sobą produktów.
     Klasa 1zb świętowała razem z wychowawcą (mgr Sławomir Bochniak) i opiekunem warsztatowym (mgr inż. Leszek Skowron). Na stole wśród łakoci było też domowe ciasto.
     IA (wych. mgr inż. Ewa Potulska) tak dobrze czuła się na spotkaniu, że wychowawczyni prawie siłą musiała nakazać jego zakończenie.
     W tym roku puchar dla najlepszego wychowawcy otrzymał od klasy IIB mgr Jerzy Szurdak!

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku!

mgr Barbara Dembek-Bochniak

Kliknij miniaturkę, aby zobaczyć pozostałe zdjęcia.


19 grudnia 2013

Wigilia w Domu na Skraju

     Kolejny raz odwiedziliśmy Dom na Skraju z okazji wigilii. Tym razem grupa z klasy IIA była znacznie większa, w rolę świętego Mikołaja wcielił się już po raz drugi Maciej Godlewski z IVC. Wzięliśmy udział w wigilijnej wieczerzy, nie zabrakło też życzeń , prezentów, wierszy, piosenek a przede wszystkim śmiechu!
     Dziękujemy p.Aleksandrze Bagińskiej, która nawiązała z nami współpracę i z którą zdążyliśmy się bardzo zaprzyjaźnić.
Pozdrawiamy serdecznie wszystkie dzieciaki i wolontariuszy. Życzymy wielu otwartych serc na potrzeby innych, zwłaszcza jeśli to są dzieci.

tekst i zdjęcia: Teresa Salamądry

Kliknij miiaturkę, aby zobaczyć zdjęcia.


17 grudnia 2013

Spotkanie Klubu HDK

     W świetlicy szkolnej Prezes KHDK PCK przy ZSS mgr Sławomir Bochniak zorganizował spotkanie podsumowujące działalność Klubu w 2013 roku. Wśród przybyłych gości był dyrektor
mgr inż. Mirosław Sreberski, wicedyrektor mgr inż. Iwona Orłowska oraz honorowi krwiodawcy - pracownicy ZSS, absolwenci (Konrad i Oskar) oraz uczniowie (dopisała głównie klasa IVA).
Pan Bochniak omówił przygotowaną na tę okazję prezentację. Naszych klubowych krwiodawców jest za co chwalić! W tym roku oddali 20400ml krwi.
Prezes przygotował dla naszych bohaterów niespodziankę - wszyscy otrzymali po samozaciskowej opasce odblaskowej z nazwą Klubu - niech będą widoczni i rozświetlają mroki! Kilka ciepłych słów do zebranych skierował pan dyrektor i pani wicedyrektor. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze przy kawie, ciasteczkach i mandarynkach.

     Kilka dni wcześniej - 14 grudnia w Ratuszu Głównego Miasta odbyły się obchody 55-lecia Honorowego Krwiodawstwa organizowane przez Pomorski Oddział Okręgowy i Pomorską Okręgową Radę Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Na zaproszenie w spotkaniu uczestniczył prezes KHDK PCK przy ZSS w Gdańsku Sławomir Bochniak i opiekunka akcji honorowego krwiodawstwa i turnieju "Młoda krew ratuje życie" w ZSS Barbara Dembek-Bochniak. Podczas uroczystości wręczono odznaczenia państwowe ministerialne i resortowe PCK, dla Zasłużonych Honorowych Krwiodawców województwa pomorskiego. Jednym z elementów uroczystości było podsumowanie i wręczenie nagród zwycięzcom konkursu plastycznego "Honorowe Krwiodawstwo na plakacie” zorganizowanego przez zaprzyjaźniony klub Gminny HDK w Smętowie Granicznym. Obchody uświetniły występy artystyczne. Każdy mógł spróbować kawałka tortu w kształcie kropelki krwi.

mgr Barbara Dembek-Bochniak - sekretarz KHDK PCK przy ZSS w Gdańsku

Kliknij miniaturkę, aby zobaczyć pozostałe zdjęcia.


6 grudnia 2013

Z życia szkoły

     W środę w sali 108 uczniowie klasy IIIA malowali "sztukę". Pani polonistka mgr Ewa Magnucka rozdała uczniom farby - takie prawdziwe, do malowania. Rozdała też płótna, deski. Uczniowie zaś z wielkim zapałem przelali na nie swoje uczucia i emocje wyrażając je w symbolizmie i impresjonizmie. Metoda aktywizująca - na szóstkę! Nasi uczniowie potrzebują takich lekcji! A nasi nauczyciele (choćby wspomniana pani Magnucka) pomagają im tę potrzebę realizować .
     W czwartek i piątek - przy odrobinie szczęścia - można było spotkać bardzo elegancką trójkę: Anię z IVB, Daniela z IVA i Łukasza z IVC. W imieniu naszych maturzystów zapraszali oni pracowników szkoły na Bal Studniówkowy, który odbędzie się 7 lutego 2014 roku. To już niedługo! Dlatego - przy odrobinie szczęścia - w świetlicy szkolnej można podejrzeć uczniów klas maturalnych ćwiczących układy poloneza, który to taniec zwyczajowo rozpoczyna studniówkę.
     Na zdjęciach - pod bacznym okiem nauczyciela w-f mgr Krzysztofa Finstera ćwiczą uczniowie IVA. A kto ich podgląda? Pomocnicy świętego Mikołaja, a właściwie pani Mikołajowej - mgr Iwony Długońskiej-Stanisz, dzięki której od dziś mamy w szkole świąteczny, bożonarodzeniowy nastrój. Tak więc w ugwieżdżonym holu na choince zapłonęły świeczki. W pokoju nauczycielskim pojawiły się choinkowe girlandy i rozchodził się zapach jabłecznika od rodziców IVA (pyszny wypiek mamy naszego ucznia - pani Ariany Konkel).

mgr Barbara Dembek-Bochniak

Kliknij powyższe miniaturki, aby zobaczyć pozostałe zdjęcia.


1 grudnia 2013

Wizyty studyjne w ramach projektu "Pomorskie -dobry kurs na edukację. Szkolnictwo zawodowe w regionie a wyzwania rynku pracy"

     W ramach realizowanego w naszej szkole projektu "Pomorskie -dobry kurs na edukację. Szkolnictwo zawodowe w regionie a wyzwania rynku pracy" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, odbyły się wizyty studyjne u pracodawców - wycieczki do zakładów pracy.
     Od 19 do 21 listopada 201 roku 37 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w wizycie studyjnej w GMMP Opel w Gliwicach. Uczniowie zapoznali się ze specyfiką zakładu oraz mieli okazję szczegółowo zapoznać się z pracą na wydziałach montażu nadwozi i montażu końcowego. Wrażenie zrobiła zaawansowana automatyzacja linii produkcyjnej.
     Od 25 do 27 listopada 2013 roku 42 uczniów odwiedziło Škoda Auto a.s. w Mlada Bolslav (Czechy). Uczniowie zapoznali się z pracą na wydziałach blacharskim i montażu silników. Zwiedzili też Skoda Muzeum. Wrażenie zrobiła wielkość zakładów produkcyjnych Škoda i ich automatyzacja.
     Obie wizyty zakończyły się zajęciami podsumowującymi w trakcie których porównano również oczekiwania młodzieży ze stanem rzeczywistym.
W trakcie przejazdu do Gliwic, podczas przerwy w Łodzi, uczestnicy zwiedzili Manufakturę i Muzeum Fabryki. Podczas przerwy w Gliwicach odwiedziliśmy też Palmiarnię Miejską.
      Jadąc do Czech podczas przerwy w podróży zwiedziliśmy Muzeum Broni Pancernej znajdujące się na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu.

Kierownik obu wyjazdów studyjnych: mgr Sławomir Bochniak

Wizyta studyjna w GMMP Opel w Gliwicach Zwiedzanie podczas przerw w wizycie studyjnej w GMMP Opel w Gliwicach

Kliknij powyższe miniaturki, aby zobaczyć pozostałe zdjęcia z Gliwic.

Wizyta studyjna w Škoda Auto a.s. w Mlada Bolslav (Czechy) Zwiedzanie Muzeum Broni Pancernej znajdujące się na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu w drodze do Škoda Auto a.s. w Mlada Bolslav (Czechy)

Kliknij powyższe miniaturki, aby zobaczyć pozostałe zdjęcia z Czech.


25-29 listopada 2013

Spotkanie robocze projektu Comenius w Gonesse we Francji.

     Od 25 do 29 listopada delegacja uczniów z naszej szkoły: Patryk Felskowski, Kamil Graczyk i Kamil Kruczek z klasy IVA uczestniczyła po dopieką mgr Barbary Dembek-Bochniak w przedostatnim spotkaniu roboczym międzynarodowego partnerskiego projektu szkolnego Comenius "Migration in the past, the present and the future - problems and opportunities" odbywającym się w Lycée général et technologique René Cassin w miasteczku Gonesse we Francji.
     Nasi uczniowie zaprezentowali w języku angielskim opracowanie tematów dotyczących współczesnych polskich migracji oraz współczesnych środków transportu. Po ich występie usłyszałam wiele pochwał od nauczycieli z pozostałych partnerskich szkół z Francji, Włoch, Estonii, Niemiec oraz Turcji. To też zasługa ciężkiej pracy pani mgr Agaty Rymkiewicz, która przygotowywała uczniów pod kątem językowym. Prócz prezentacji uczniowie w międzynarodowych zespołach opracowywali tematy związane ze współczesnymi migracjami.
     Do innych aktywności podczas spotkania należały: wizyta u mera Gonesse, zwiedzanie paryskiego Muzeum Historii Imigracji, odwiedziny miejsc ważnych dla każdego imigranta (wjechaliśmy na wieżę Eiffla, odwiedziliśmy katedrę Notre Dame, poszliśmy na Pola Elizejskie, gdzie akurat trwał świąteczny kiermasz ), zwiedzanie Paryża uczestnicząc z wycieczce autobusowej typu city-tour, całodniowa wycieczka do Chantilly, gdzie znajdują się największe stajnie oraz piękny zamek, w którym można obejrzeć obrazy Rafaella. Ostatniego dnia atrakcją było kuskus-party, czyli poczęstunek z kaszy kuskus oraz potańcówka. Cała wyprawa była kolejnym ciekawym doświadczeniem dla naszych uczniów, którzy mogli spotkać się międzynarodowym i multikulturowym towarzystwie rówieśników.
     Nie obyło się bez przygód. Z powodu strajku pracowników Lufthansy na na drugim co do wielkości lotnisku europejskim - Charlesa de Gaulle'a w Paryżu w ostatniej chwili odwołano zarówno nasze loty do Francji, jak i powrotny. Przez to zmuszeni byliśmy wylecieć na spotkanie dzień później i wrócić pół dnia wcześniej.

Koordynator projektu w szkole mgr Barbara Dembek-Bochniak

Kliknij powyższe miniaturki, aby zobaczyć pozostałe zdjęcia z Francji.


22 listopada 2013

55 LAT GDAŃSKIEJ SAMOCHODÓWKI

      O godz. 1300 w świetlicy szkolnej rozpoczęło się spotkanie dyrekcji i pracowników szkoły z emerytowanymi pracownikami oraz absolwentami Samochodówki. Na spotkanie przybyło wielu znamienitych gości, którym serdecznie dziękujemy za przybycie. Spotkanie przy kawie i wspomnieniach trwało do około godziny 16. Wieczorem w Hotelu Posejdon odbył się BAL ABSOLWENTA, na którym goście bawili się do białego rana.

mgr Katarzyna BartelJeśli chcesz zobaczyć pozostałe zdjęcia, kliknij miniaturkę.


21 listopada 2013

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

     Uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej Naszej Szkoły.
Z okazji tej uroczystości klasy przygotowały programy artystyczne, w których uczniowie sami występowali z wielkim zaangażowaniem. Chyba wszystkim się podobało...

mgr Katarzyna Bartel


Jeśli chcesz zobaczyć pozostałe zdjęcia, kliknij miniaturkę.


18 listopada 2013

W ramach działań Urzędu Statystycznego w Gdańsku na rzecz promocji i popularyzacji wiedzy statystycznej wśród młodzieży szkolnej gościliśmy dziś w naszej szkole pana Zbigniewa Pietrzaka. Na dwóch dwugodzinnych spotkaniach z młodzieżą klas maturalnych IVA i IVB wygłosił on wykłady na temat:

  1. Opis statystyczny województwa pomorskiego -?? wybrane aspekty (np. co wynika z danych zgromadzonych przez statystykę publiczną odnośnie szans założenia własnej działalności gospodarczej i jej powodzenia, szans studiowania na określonym kierunku na wybranych uczelniach w naszym regionie, szans znalezienia zatrudnienia po ukończeniu studiów, zawody poszukiwane przez pracodawców, bezrobocie wśród absolwentów szkół średnich i wyższych, wynagrodzenia wg grup zawodów wykonywanych),
  2. Podstawowe informacje pochodzące z Narodowego Spisu Ludności i Mieszkań 2011 dotyczące migracji zagranicznych ludności z województwa pomorskiego (tematyka zbieżna z realizowanym w ZSS projektem Comenius "Migration in the past, the present and the future - problems and opportunities").
Urząd Statystyczny w Gdańsku przekazał naszej szkole szereg publikacji statystycznych GUS: "Rocznik statystyczny RP 2011", "Rocznik demograficzny 2011", "Rocznik statystyki międzynarodowej 2009", "Rocznik statystyczny województwa pomorskiego 2011", "Województwo pomorskie 2011", "Rocznik statystyczny województwa pomorskiego 2012", "Województwo pomorskie 2012" oraz "Rocznik statystyczny RP" na płycie CD. Te cenne publikacje te zostaną przekazane do szkolnej biblioteki.

Organizatorka spotkania, koordynator projektu Comenius: mgr Barbara Dembek-Bochniak

Kliknij miniaturkę, aby obejrzeć pozostałe zdjęcia


14 listopada 2013

Stypendia Prezesa Rady Ministrów

W Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gdańsku odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2013/2014. Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznawane jest uczniowi szkoły ponadgimnazjalnej, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, zdobył najwyższą w szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki. Takim właśnie najlepszym uczniem w Technikum nr 12 w roku szkolnym 2012/2013 był uczeń obecnej klasy IVA Patryk Felskowski, który zakończył trzecią klasę ze średnią 5,12 i oceną wzorową z zachowania. Patryk odebrał z rąk Pomorskiego Kuratora Oświaty pani Elżbiety Wasilenko oraz Wojewody Pomorskiego Ryszarda Stachurskiego stypendium Prezesa Rady Ministrów. Otrzymał je trzeci raz rzędu. W uroczystości uczestniczyła mama Patryka. Uroczystość w CKU uświetniły występy zespołu z XX LO w Gdańsku, podczas których w tle prezentowała pomysłowa instalacja świetlna "teatru" cieni.

Wychowawczyni IVA mgr Barbara Dembek-Bochniak


Kliknij miniaturkę, aby zobaczyćwięcej zdjęć z uroczystości


4-6 listopada 2013

Niebieska promocja

     "Promocja Niebieska. Czy chcesz, aby Twój samochód miał dodatkowe zabezpieczenie? Droga Koleżanko! Drogi Kolego! Za darmo! Za zgodą Pana Dyrektora błogosławię w imieniu Jezusa pojazdy uczniów. Chętnie pobłogosławię i Twój. Czas promocji 4-6.11.2013. Ks. Krzyś" - ogłoszenie takiej treści zdobiło gazetkę w pokoju nauczycielskim.

     Jaki jest efekt Promocji Niebieskiej? Niewiarygodny! Promocja zabezpieczeń stała się promocją na całą Polskę, a nawet świat, naszej szkoły!
Otóż uczniowie klasy IVA Technikum Nr 12 (ze szczególnym zaangażowaniem Daniela i Pawła) podczas błogosławieństwa zrobili księdzu Krzysiowi Gidzińskiemu dowcip -
przy okazji rejestrując go na filmie. Ksiądz zareagował bardzo sympatycznie - i filmik via internet poszedł w świat. Stał się hitem internetu! Jest na dziesiątkach portali. Przede wszystkim można go obejrzeć na Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=t1ZHesFn8w4 - w 4 dni został wyświetlony 325 000 razy!
Na FB powstał profil - nazwany od słów księdza: "Prześlij mi przez FEJSA" https://www.facebook.com/PrzeslijMiToPrzezFejsa?fref=ts - ma 1350 fanów i cały czas ich ilość rośnie.
     Postawa księdza Krzysia i sam ksiądz zbiera wiele pozytywnych komentarzy.
Na jednym z portali ksiądz Gidziński skomentował wideo: "To nie szatan! Tylko dowcipny Paweł - uczeń Chrystusa! A dlaczego modlitwa o błogosławieństwo Boże nie może być wesoła? Dzięki chłopaki za ten czas modlitwy i że mogłem pobłogosławić Wam w imieniu Pan Jezusa samochody i pomodlić się z Wami!"
     Do błogosławieństwa przywieziono, a właściwie przyholowano, zabytkowe auto marki VW. O własnych siłach nie dało rady przyjechać. Ksiądz Gidziński pobłogosławił, właściciel Rysiu przekręcił kluczyk w stacyjce - i auto "odpaliło" od razu. Prawdziwa Niebieska promocja ;)

mgr Barbara Dembek-Bochniak
zdjęcia: ks. mgr K. Gidziński, mgr Sławomir Bochniak


Kliknij miniaturkę, aby zobaczyć więcej zdjęć z "Niebieskiej promocji"


23 października 2013

Akcja charytatywna

      Wczoraj przekazaliśmy drugi w tym roku szkolnym transport darów od naszych uczniów oraz sympatyków naszej akcji dla podopiecznych OTOZ Animals - Schronisko
Dla Bezdomnych Zwierząt w Starogardzie Gdańskim: 10 kg suchej karmy + 15l karmy w puszkach dla psów + 5kg makaronu + 0,45kg karmy dla kotów + ręczniki, jaśki, kołdry
i pościele do ocieplenia bud. Dziękuję bardzo wszystkim darczyńcom i zachęcam do dalszej pomocy. Zbiórka trwa cały rok. Dary przynosimy do sali 101. Dzisiaj w zwykłej scenerii warsztatów szkolnych wręczyliśmy niezwykłej osobie - uczennicy klasy IVB Technikum Nr 12 Annie Onuszko - podziękowanie od OTOZ Animals SDBZ w Starogardzie Gd. za pomoc okazaną podopiecznym schroniska. Ania od początku akcji, to jest od września 2012 roku, systematycznie przynosi dary. Zwykle przychodzi z wielkim workiem pełnym karmy dla psów, dla kotów, makaronu, kaszy, ręczników, koców... Taka prawdziwa Nasza Ania Wspaniała!

Opiekunka akcji w szkole: mgr Barbara Dembek-Bochniak

Kliknij miniaturkę aby zobaczyć pozostałe zdjęcia


22 października 2013

Podsumowanie X Edycji Turnieju "Młoda Krew Ratuje Życie"

      W siedzibie Pomorskiej Okręgowej Rady Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża odbyło się uroczyste podsumowanie X Edycji Turnieju
"Młoda Krew Ratuje Życie". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie - krwiodawcy (członkowie KHDK przy ZSS), którzy oddali już po 1800ml krwi - Mateusz Gurski z klasy IIIA
i Daniel Kwasiborski z IVA Technikum Nr 12, koordynatorka Turnieju w szkole i opiekunka honorowych krwiodawców mgr Barbara Dembek-Bochniak. Obecny też był nauczyciel
z ZSS mgr Sławomir Bochniak, który w tym roku jako prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi przy ZSS był zaproszony do prac komisji oceniającej wyniki regionalnego etapu Turnieju. Uroczystość jak co roku uświetnili aktywni działacze na rzecz ruchu honorowego krwiodawstwa, w tym pan Włodzimierz Rytel (który oddawał krew od 1956 roku), pan Krzysztof Blok oraz pan Ryszard Woliński (który jest rekordzistą na skalę europejską w ilości oddanej krwi - oddał 170 litrów!). Padło wiele miłych i wzruszających słów. Szczególnie przemówienie pana Wolińskiego, w którym użyto wielu wzniosłych słów o krwiodawcach, chwytało ze serca i uzmysławiało wielkość ofiary, którą krwiodawcy składają. Miło poinformować, że Zespół Szkół Samochodowych został uhonorowany pucharem za zajęcie II miejsca na szczeblu okręgowym w X Edycji Turnieju ph. "Młoda Krew Ratuje Życie" w kategorii za najlepszą promocję honorowego krwiodawstwa. To już trzeci nasz puchar w tej kategorii. Wcześniej w 2010 roku otrzymaliśmy puchar
za III miejsce, a w 2011 za II miejsce.

Opiekunka honorowych krwiodawców w ZSS - mgr Barbara Dembek-Bochniak

Kliknij miniaturkę aby zobaczyć pozostałe zdjęcia


14 października 2013

Szkolne obchody Dnia Edukacji Narodowej

     Dzień Edukacji Narodowej zawsze otrzymuje w naszej szkole szczególną oprawę. Tak było i tym razem. Uczniowie kl.IIA nie zawiedli i przygotowali krótki program
słowno-muzyczny. Były wierszyki, zabawne scenki. Po raz pierwszy, miejmy nadzieję nie ostatni, zaśpiewał Dawid Woźniak , towarzyszył mu na gitarze klasowy kolega
Grzegorz Wróbel. Najmilszą jednak częścią programu były podziękowania dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły za to, że cierpliwie wlewają wiedzę
w "uczniowskie czerepy", aby ci jak najlepiej ukończyli szkołę i zdobyli zawód.

tekst i zdjęcia
wych klasy IIA Teresa Salamądry

Kliknij miniaturką, aby obejrzeć pozostałe zdjęci


Wojewódzka Uroczystość Dnia Edukacji Narodowej

      W pięknej scenerii Dworu Artusa odbyła się Wojewódzka Uroczystość Dnia Edukacji Narodowej, której gospodarzem była Pomorski Kurator Oświaty pani Elżbieta Wasilenko.
Na obchody zostali zaproszeni nauczyciele z naszego województwa, którzy zostali wyróżnieni przez Ministra Edukacji Narodowej oraz przez Pomorskiego Kuratora Oświaty.
Uroczystość miała bardzo podniosły charakter. Szczególnie wzruszające było odśpiewanie wraz z chórem młodzieży wszystkich czterech zwrotek hymnu narodowego oraz Gaude Mater Polonia. Motto dnia zaczerpnięto ze słów Janusza Korczaka: "Jestem nie po to, aby mnie kochali i podziwiali, Ale po to, abym ja działał i kochał. Nie obowiązkiem otoczenia pomagać mnie, Ale ja mam obowiązek troszczenia się o świat, o człowieka."
Wśród nauczycieli wyróżnionych przez Ministra Edukacji Narodowej Krystynę Szumilas Medalem Komisji Edukacji Narodowej była nauczycielka naszej szkoły mgr Barbara Dembek-Bochniak.

mgr Sławomir Bochniak

Kliknij powyższą miniaturkę , aby zobaczyć więcej zdjęć z uroczystości.


7-8 października 2013 roku
     Jak w latach poprzednich tak i w tym roku uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do ASO Renault Zdunek.
Celem wycieczek było zapoznanie młodzieży z funkcjonowaniem autoryzowanego serwisu i salonów sprzedaży samochodów. 7 października na wycieczce była klasa IA wraz z opiekunami mgr inż. Janem Kuldankiem i mgr inż. Andrzejem Bartosiewiczem.
     Następnego dnia ASO Renault Zdunek odwiedzili uczniowie z klasy 1zb pod opieką mgr inż. Leszka Skowrona oraz (gościnnie) zastępcy kierownika warsztatów szkolnych
mgr Piotra Rymińskiego. Kierownikiem obu wycieczek był mgr Sławomir Bochniak. Szczególnym zainteresowaniem uczniów cieszył się niewielkich rozmiarów samochód o napędzie elektrycznym. Renault Twizy jest autem dwuosobowym i doskonale nadaje się do jazdy po mieście. Uczniowie tradycyjnie zapoznali się z działami: napraw mechanicznych, napraw blacharskich i lakierniczych. Oprowadzający nas po ASO pan Roman Pytel wyczerpująco i profesjonalnie odpowiadał na wszystkie zadawane przez uczniów pytania.

mgr Sławomir Bochniak
Zdjęcia: Sławomir Bochniak

Kliknij powyższą miniaturkę , aby zobaczyć więcej zdjęć z 7 października 2013 r.

Kliknij powyższą miniaturkę , aby zobaczyć więcej zdjęć z 8 października 2013 r.


30 września 2013 roku
Wiele wydarzeń z życia szkoły umyka, ponieważ wypierają je następne. Warto jednak przywołać program, który miał przypomnieć najważniejsze wydarzenia mające miejsce podczas okupacji wrześniowej w Polsce w 1939r. Szczególnie warte uwagi są te, które dotyczą naszego miasta i regionu. Uczniowie obejrzeli przygotowane przez D.Dobroczka z kl.IVC krótkie prezentacje dotyczące napaści niemieckiej na Westerplatte, Pocztę Polską czy Gdynię. Pozostali uczniowie z klasy IVC komentowali poszczególne wydarzenia oraz zaprezentowali wiersze związane z klęską wrześniową. Widzami byli uczniowie klas maturalnych, dla których ów program, miejmy nadzieję, był cennym materiałem przed zbliżającą się maturą.

tekst i zdjęcia
Teresa Salamądry

Kliknij powyższą miniaturkę , aby zobaczyć więcej zdjęć


27 września 2013 roku
   W zakładce "Podręczniki" znajdziecie uaktualnione już podręczniki na bieżący rok szkolny.

Administrator i opiekun strony internetowej:KB


27 września 2013 roku

Salon Maturzystów Perspektywy 2013

   Klasy trzecie i czwarte Technikum Nr 12 wzięły udział w Salonie Maturzystów Perspektywy 2013, który odbył się w budynku Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Eksperci Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej poprowadzili wykłady o zasadach egzaminu maturalnego, omówili najczęściej popełnianie przez maturzystów błędy, poradzili jak się dobrze przygotować do matury, jak poradzić sobie z egzaminacyjnym stresem. Trzecioklasiści zostali poinformowani o zmianach obowiązujących na maturze w roku 2015. Salon Maturzystów był też okazją do zapoznania się z ofertą edukacyjną i wymaganiami rekrutacyjnymi uczelni publicznych i niepublicznych z Polski. Dużym zainteresowaniem młodzieży cieszył się dynamicznie poprowadzony wykład o strategii rozwiązywania zadań maturalnych z matematyki wygłoszony przez panią ekspert OKE Marię Pająk-Majewską, która przez wiele lat uczyła w naszej szkole i jest legendą ZSS. Musieliśmy to spotkanie uwiecznić na zdjęciu! Spotkaliśmy jeszcze jedną samochodówkową matematyczkę sprzed lat - panią Małgorzatę Dąbrowską - i ją można zobaczyć na jednym ze zdjęć! Uczniów, którzy nie zdążyli zapoznać się z ofertą uczelni informuję, że w czytelni naszej szkolnej biblioteki znajdują się materiały informacyjne o ofercie i zasadach rekrutacji na różne uczelnie - nie tylko z Wybrzeża.

mgr Barbara Dembek-Bochniak

Kliknij miniaturkę, aby obejrzeć pozostałe zdjęcia


25 września 2013 roku
Na naszej stronie w zakładce "Regulamin oceniania zachowania" zamieszczony jest uaktualniony po zmianach "Regulamin..."
Zapraszamy do zapoznania się ze zmianami.

Administrator i opiekun strony internetowej: mgr Katarzyna Bartel


19 września 2013 roku
19 września uczniowie klasy IVA Technikum Nr 12 z inicjatywy i pod kierownictwem mgr inż. Kazimierza Kiszki, pod opieką mgr inż. Piotra Mielke wzięli udział w wycieczce do Jednostki Wojskowej 1300 w Pruszczu Gdańskim. Program wyprawy był bardzo bogaty i interesujący. Uczniowie zapoznali się z organizacją oraz działaniem stacji napraw samochodów. Dużą atrakcją okazała się prezentacja wozu bojowego wojskowej straży pożarnej. W ruch poszła strażacka sikawka! Chwilą zadumy była wizyta w sali tradycji
49 Bazy Lotniczej w Pruszczu Gdańskim. Sporo radości sprawiła uczniom możliwość przymierzenia nakryć głowy różnych rodzajów wojsk. Kolejnym punktem programu była wizyta w hangarach. Tam uczniowie obejrzeli silniki śmigłowców, zaplecze techniczne hangarów. Każdy mógł wsiąść do śmigłowca bojowego Mi 24.

Wychowawczyni klasy IVA: mgr Barbara Dembek-Bochniak

Zapraszam do obejrzenia bogatej galerii zdjęć z wycieczki wykonanych przez ucznia Kamila Graczyka, który spisał się na medal!
Aby obejrzeć galerię kliknij miniaturkę


17 września 2013 roku
Rok szkolny nabiera tempa, podobnie jak akcje charytatywne w naszej szkole. Informacje o ambulansie do poboru krwi, który gościł w samochodówce w zeszłym tygodniu, ukazały się na naszej szkolnej stronie, na profilu facebookowym Klub Honorowych Dawców Krwi przy Zespole Szkół Samochodowych w Gdańsku, jak również na portalu ruchu humanitarnego oddajkrew.pl

Jeśli chcesz obejrzeć zrzuty ekranu z oddajkrew.pl kliknij baner


Dziś także zainaugurowaliśmy akcję pomocy zwierzętom z "OTOZ Animals" Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Starogardzie Gdańskim. Kilkadziesiąt kilogramów karmy dla psów i kotów pozyskanych z inicjatywy opiekuna Szkolnego Koła Caritas ks. Krzysztofa Gidzińskiego zawieźliśmy do "ciapkowa". Ogonki merdały wesoło! Jako opiekun tej akcji charytatywnej pragnę przypomnieć uczniom starszych klas oraz poinformować pierwszoklasistów, że przez cały rok trwa akcja pomocy bezdomnym zwierzętom. Zbieramy suchą karmę, karmę w puszkach, miski, zabawki, stare ręczniki i koce, makaron, kaszę. Dary zbierane są sali 101 (pracownia komputerowa/sala matematyki). Za udział w akcjach charytatywnych uczniowie są nagradzani dodatnimi punktami. Ważniejsza jednak jest radość obdarowanych później naszych "braci mniejszych". Zapraszam do pomocy!

mgr Barbara Dembek-Bochniak12 września 2013 roku

AMBULANS DO POBORU KRWI W GDAŃSKIEJ SAMOCHODÓWCE

Z inicjatywy prezesa KHDK PCK przy Zespole Szkół Samochodowych w Gdańsku mgr Sławomira Bochniaka, za zgodą dyrektora ZSS mgr inż. Mirosława Sreberskiego,
12 września w godzinach od 9:00 do 13:00 po raz pierwszy w historii tej szkoły miała miejsce akcja honorowego oddawania krwi w ambulansie do jej poboru.
Akcja cieszyła się wielkim powodzeniem. Uczniowie ZSS pomoc mają we krwi! W pewnym momencie było ich koło ambulansu tylu, że pani doktor zaniepokoiła się ilością kandydatów.
W ciągu czterech godzin przyjęto 47 chętnych do donacji, jednakże tylko, a w zasadzie aż 33 oddało krew. Zebrano jej 14 850ml, czyli 14,85l! To bardzo dobry wynik!
Wśród oddających byli przede wszystkim uczniowie naszej szkoły, ale na zaproszenie prezesa KHDK odpowiedziały również grupa uczniów Szkół Ekonomiczno-Handlowych
im. Macierzy Szkolnej (pod opieką pani Krystyny Rancew) oraz grupka ze Straży Miejskiej w Gdańsku. Nie wszystkim udało dostać się do ambulansu i część zdecydowała pojechać do RCKiK w Gdańsku. Tam oddał krew między innymi ks. Krzysztof Gidziński - opiekun Szkolnego Koła Caritas w ZSS. Wśród tych, którzy oddali krew w ambulansie wiele osób zrobiło to po raz pierwszy. Należą do nich przede wszystkim pracownice ZSS panie Marlena Florkowska i Genowefa Rekowska oraz dwunastu uczniów. Wszyscy oni otrzymali pamiątkowe gadżety z Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Akcja przebiegła bez zastrzeżeń dzięki sprawnej organizacji oraz pomocy uczniów klasy IVA Technikum Nr 12.
Akcję wsparł prezes KHDK PCK przy Oddziałach Prewencji Policji w Gdańsku, absolwent naszej szkoły asp. Maciej Sójka.

mgr Barbara Dembek-Bochniak - sekretarz KHDK PCK przy ZSS w Gdańsku


Zdjęcia: Łukasz Fidyk, IVA

Kliknij miniaturkę by obejrzeć pozostałe zdjęcia


03 września 2013 roku
Dodatkowe dni wolne na rok szkolny 2013/2014:
2 maja 2014
5-7 maja 2014 - Matury pisemne z j.polskiego, matematyki, j.obcego
20 czerwca 2014- piątek po Bożym Ciele
23 czerwca 2014 - Egzaminy zawodowe
03 września 2013 roku
Maturzyści sesji poprawkowej 2012/2013 mogą odbierać, z sekretariatu szkoły od 13.09.2013, świadectwamaturalne lub zaświadczenia o wynikach egzaminu maturalnego.

dyr Alina Barsowska-Sołobodowska


02 września 2013 roku

Klub Honorowych Dawców Krwi przy Zespole Szkół Samochodowych w Gdańsku
zaprasza absolwentów szkoły, nauczycieli, uczniów, ich koleżanki i kolegów
do honorowego oddania krwi w autobusie do poboru krwi,
który będzie czekał na krwiodawców 12 września 2013 roku od godziny 9:00 do 13:00
na parking przy Zespole Szkół Samochodowych w Gdańsku.
Zapraszamy !

Prezes KHDK przy ZSS: Sławomir Bochniak


02 września 2013 roku - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014:
Choć pogoda dziś jesienna, to stęsknieni nauczyciele naszej szkoły słonecznym uśmiechem powitali po wakacyjnej przerwie swoich uczniów.
O godzinie 11:00 w sali gimnastycznej nastąpiło uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014.
Na początek chwilą ciszy uczciliśmy zmarłego śmiercią tragiczną ucznia klasy IIIC Technikum Nr 12 Krzysztofa Szweda. Dyrektor szkoły mgr inż. Mirosław Sreberski powitał uczniów klas pierwszych, przedstawił kadrę kierowniczą, wychowawców oraz obecnych nauczycieli, przeczytał okolicznościowy list od Krystyna Szumilas - ministra edukacji narodowej. Wszystkim uczniom życzymy w tym roku szkolnym samych piątek i szóstek w szkole oraz wytrwałości i systematyczności.

Tekst i zdjęcia: mgr Barbara Dembek-Bochniak


Kliknij miniaturki by obejrzeć pozostałe zdjęcia
Wydarzenia z poprzednich lat znajdziesz w menu w ARCHIWUM.

Wydarzenia z roku szkolnego 2012/2013 znajdziesz też tutaj: ROK SZKOLNY 2012/2013